ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4195393
*
nr 419 5393
Spegel
till spegelbyrå, höjd: 88
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/7 17:31:57
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar till spegelbyrå
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 419 5393
Spegel
till spegelbyrå, höjd: 88
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/7 17:31:57 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar till spegelbyrå
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12



